Mart 19, 2017

Hakkımızda

Alatus Enerji ve Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti, 2017 yılında kurulmuş, enerji ve bilişim teknolojileri ekseninde, akıllı şebekeler, IoT, bigdata, blockchain, siber güvenlik, veri madenciliği, yapay zeka, makine öğrenmesi, oyun teknolojileri, gömülü sistemler, enerji depolama sistemleri, mobil (IOS, Android) ve web uygulama geliştirme, entegrasyon, dijitalleştirme vb. konularda üretim, tasarım, mühendislik ve danışmanlık hizmetleri veren, uzmanlaşmış ekibi ve çözüm ortakları ile enerji sektörünün ihtiyaçlarına uygun çözümleri yerli kaynaklar ile geliştiren, katma değeri yüksek projeler üretme gayesinde faaliyet gösteren ve ARGE odaklı bir teknoloji firmasıdır.

Alatus Enerji ve Bilişim, sürekli yeni ürün ve proje geliştiren, bugünün ihtiyaçlarıyla beraber yarının teknolojilerini de takip eden, geliştiren, üreten, üniversite-sanayi işbirliğine önem veren, yerli imkânlarla katma değeri yüksek ürünler üretmeyi hedefleyen, hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarda önemli bir oyuncu olmayı hedefleyen bir firmadır.

Alatus; bilişim ve enerji sektöründeki tecrübesi ile akıllı şebeke ve akıllı şehir teknolojileri üzerine ürün ve proje geliştiren, bugünün ihtiyaçlarıyla beraber yarının teknolojilerini de araştıran, geliştiren ve üreten, üniversite-sanayi işbirliğine önem veren, milli imkânlarla kaliteli, hızlı, katma değeri yüksek ve uygun maliyetle enerji teknolojileri üretmeyi hedefleyen, ürün bazında markalaşarak sektörde uluslararası firmalarla rekabet edebilen, güçlü iş ortaklıkları ile ihracat pazarlarını geliştirme ve ülke ekonomisine katkıda bulunma hedefleyen bir teknoloji firmadır.

Kurucularımız

Kemal Önyurt

CIO